недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Оштетен автомобил од залутан куршум во Скопје

Оштетен автомобил од залутан куршум во Скопје

Вчера во 20.54 часот во СВР Скопје, Б.Х.(41) од с.Сингелиќ, скопско, пријавил дека во 19.30 часот забележал дека неговото патничко возило „БМВ“ со скопски регистарски ознаки, кое било паркирано на ул.„Методија Андонов Ченто“, било оштетено од залутано зрно од огнено оружје.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус