среда, 16. јуни 2021. Вести денес: 132
home Хроника

Организирале забава во викендица на Дебарско Езеро- кривична пријава за 16 лица

Организирале забава во викендица на Дебарско Езеро- кривична пријава за 16 лица

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Дебар поднесе кривична пријава против Р.У.(37), Р.У.(30), М.М.(46), Ќ.К.(55), Б.Б.(49), Ќ.С.(30), Е.К.(39), А.Ф.(38), Ф.С.(62), Е.М.(29), Љ.С.(38), А.М.(32), сите од Дебар, Б.Ц.(31) од с.Рајчица, Л.Л.(24), Е.Л.(27), двајцата од с.Хаме, Д.М.(44) од с.Селокуќи, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“.

На 30.12.2020 во викенд куќа на Дебарско Езеро, првопријавениот организирал забава на која биле присутни пријавените, а при контрола на полициски службеници биле затекнале сите пријавени.

ЕУРО 2020

Македонија