среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Хроника

Организирал турнир со играчи и публика во скопско Јурумлери среде епидемија

Организирал турнир со играчи и публика во скопско Јурумлери среде епидемија

СВР Скопје поднесе кривична пријава против А.А.(20) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“.

Пријавениот, на 09.08.2020 во 19.00 часот организирал и одржал турнир во мал фудбал на фудбалско игралиште во с.Јурумлери, каде покрај играчите имало и публика.