четврток, 26. јануари 2023. Вести денес: 188
home Хроника

Опожарено возило во Скопје

Опожарено возило во Скопје
фото илустрација

На 29.04.2018 година околу  01.10 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје било пријавено дека на улицата „Тодор Чопов“ било опожарено патничко моторно возило “Алфа Ромео 147“ со скопски регистерски таблици, сопственост на Л.М.(48) од Скопје.

Опожарен бил делот кај моторот, а огнот бил изгаснат од страна на екипа од Бригадата за противпожарна заштита.