вторник, 26. мај 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Опожарено возило во Прилеп

Опожарено возило во Прилеп
ИЛУСТРАЦИЈА

Во Полициската станица Прилеп, З.Б.(52) од Прилеп вчера пријавил дека на ул.„Задарска“  било опожарено неговото патничко возило „шевролет“ со прилепски регистарски ознаки.

-Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа на Полициската станица Прилеп. Се работи на расчистување на случајот, информираат од МВР.

Коронавирус