среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 62
home Хроника

Опожарено возило во Охрид

Опожарено возило во Охрид

Случај на опожарено возило на булеварот „Туристичка“ во Охрид околу 2 часот по полноќ бил пријавен во СВР Охрид.

-При извршен увид на местото на настанот предводен од Јавен обвинител и вешто лице, констатирано е дека опожарен е патнички автомобил „Лада Нива“ со охридски регистарски ознаки сопственост на С.С. (45) од Охрид, информираат од полицијата.

СВР Охрид презема мерки за утврдување на причините за пожарот и целосно расветлување на случајот

Коронавирус