понеделник, 6. јули 2020. Вести денес: 46
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Хроника

Опожарено Ауди во Скопје

Опожарено Ауди во Скопје
фото илустрација

Рано утринава во СВР Скопје било пријавено дека на паркинг на ул.„Ресенска“ настанал пожар во паркирано патничко моторно возило „ауди А8“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на С.Р.(35) од Скопје.

-Во пожарот целосно бил опожарен предниот дел на возилото, а пожарот бил изгаснат од противпожарната единица од Скопје, информираат од МВР.

Увид ќе се врши во текот на денот.

Парламентарни избори 2020