недела, 19. септември 2021. Вести денес: 25
АКТУЕЛНО

ЦРН РЕКОРД НА ПОЧИНАТИ ВО ЗЕМЈАВА: Денеска над 40 починати, НАЈМЛАДИОТ НА САМО 18 ГОДИНИ!

home Хроника

Опожарено „Ауди Q-5“ во близина на ТЦ „Лептокарија“

Опожарено „Ауди Q-5“ во близина на ТЦ „Лептокарија“

Патничко возило „Ауди Q-5“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на Т.Б. (45) од Скопје од засега непознати причини било опожарено рано изутрината во близина на ТЦ „Лептокарија“.

Како што соопшти МВР, инцидентот се случил околу 03:15 часот на ул. „Никола Русински“ во Скопје.

Пожарот бил изгаснат од страна на екипа на Бригадата за противпожарна заштита.

Се преземаат мерки за утврдување на причините за настанување на пожарот.

Коронавирус