четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 177
home Хроника

Опожарени околу 1000 садници во битолско

Опожарени околу 1000 садници во битолско

На 17.11.2020 во 13.04 часот во СВР Битола, Љ.Т.(36) од Битола пријавил дека настанал  пожар во атар на с.Горно Оризари, битолско, при што биле опожарени околу 1000 садници и земјоделски алат, сопственост на пријавителот. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Битола.

Коронавирус