четврток, 19. септември 2019. Вести денес: 20
home Хроника

Опожарени две возила во Скопје

Опожарени две возила во Скопје

Во СВР Скопје денеска било пријавено дека на улица „Христо Чернопеев“ настанал пожар во кој биле опожарени возило „Хонда Акорд“, сопственост на Ф.Н. (33) од Скопје и возило „Опел Астра“, сопственост на Б.Н. (64) од Скопје.

Извршен е увид.