вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 60
home Хроника

Опожарени 4 возила попладнево во Скопје

Опожарени 4 возила попладнево во Скопје

Четири возила кои биле паркирани на улица „Елисие Поповски“ попладневно се опожарени.

Пожарот е пријавен во 18:05 часот во противпожарната единица, а интервенирано е со две возила и пет пожарникари.

Коронавирус