четврток, 9. февруари 2023. Вести денес: 12
АКТУЕЛНО

Огромен број човечки жртви во земјотресот, Турција поместена за три метри

home Хроника

Опожарена стара позната берберница во Кавадарци, изгорел помошниот објект до неа

Опожарена стара позната берберница во Кавадарци, изгорел помошниот објект до неа

Опожарена е стара позната берберница во Општина Кавадарци, при што изгорел помошниот објект до неа, но нема повредени. Очевидци за МИА велат дека кавадаречките пожарникари спречиле огнот да се прошири на околните објекти.

Од Територијалната противпожарна единица потврдија дека интервенирале на лице место со три возила и седум пожарникари.

Од Противпожарната единица соопштуваат дека покрај овој пожар рано утринава околу 4.40 часот, изминатава ноќ имале уште една интервенција, па апелираат на внимателност, особено во овој период од годината, кога има повисоки температури.