вторник, 18. јуни 2019. Вести денес: 116
home Хроника

Опожарена шупа во Скопје

Опожарена шупа во Скопје

Во текот на вчерашниот ден во 20.39 часот било пријавено дека на улица „Лепенечка“ во Скопје била опожарена шупа, сопственост на Д.М.(75) од Скопје, информираат од МВР.

Пожарот бил локализиран од екипа на Бригадата за противпожарна заштита, а повредени лица нема. Увид ќе се врши во текот на денот.