сабота, 29. јануари 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Опожарен дуќан во Чаир

Опожарен дуќан во Чаир

Синоќа во 23:00 часот Д.М.(63) од Скопје пријавил пожар во објект предвиден за дуќан, негова сопственост, лоциран на улица „Методија Митевски“.

Истиот појаснил дека од соседите бил известен дека дуќанот бил во пламен кој самиот успеал да го изгасне.

Од пожарот оштетени се неколку килими и завеси кои се наоѓале во дуќанот.

Увид ќе се изврши во текот на денешниот ден.

Коронавирус