петок, 5. јуни 2020. Вести денес: 3
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Охриѓанка пријавена за исчезната пронајдена почината

Охриѓанка пријавена за исчезната пронајдена почината

Жител на охридското село Велгошти вчера околу пладне во СВР Охрид пријави дека недалеку од селото, во месноста „Чурила“, забележал починато лице.

-По извршениот увид, констатирано е дека станува збор за Д.Н.(80) од с.Велгошти, која на 07.03.2020 била пријавена за исчезната. По извршен преглед од лекар патолог било констатирано дека нема траги на насилство и дека се работи за природна смрт, информираат од СВР Охрид.

Коронавирус