вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Охриѓанка физички нападната во хотел додека била на работа- еве ги деталите

Охриѓанка физички нападната во хотел додека била на работа- еве ги деталите

На 10.12.2020 во 18.10 часот во СВР Охрид И.Р.(26) од Охрид пријавила дека во хотел во Охрид, каде што била вработена, била физички нападната од Г.Д. од Охрид.

По преземени мерки составен е записник за констатиран прекршок по член 11 став 3 од Законот за прекршоци против јавниот ред и мир.

Локални избори 2021