четврток, 4. јуни 2020. Вести денес: 132
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Охриѓанец тешко повреден, со Мерцедес излетал од пат

Охриѓанец тешко повреден, со Мерцедес излетал од пат

Охриѓанец е тешко повреден откако вчера вечерта на кружниот тек на влез во Струга, со автомобил „Мерцедес“ излетал од коловозот.

-Во незгодата возачот К.А. (44) се здобил со тешки телесни повреди, по што бил пренесен во болницата „Свети Еразмо“- Охрид за укажување на лекарска помош, информираат од МВР.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од Полициската станица Струга.

Коронавирус