четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 177
home Хроника

Охриѓанец тешко ја претепал невенчаната сопруга

Охриѓанец тешко ја претепал невенчаната сопруга

СВР Охрид  поднесе кривична пријава против Љ.Ј. (39) од с. Горно Лакочереј, охридско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „телесна повреда при семејно насилство”.

На  25.01.2018 година пријавениот физички ја нападнал  неговата невенчана сопруга Б.Т. (33) при што и нанел телесни повреди.

Коронавирус