петок, 24. септември 2021. Вести денес: 134
home Хроника

Охриѓанец си го претепал братот

Охриѓанец си го претепал братот

Вчера во 22.05 часот, во СВР Охрид пријавено e нарушување на јавниот ред и мир во охридското село Косел, со физички напад извршен од А.М.(43), врз неговиот брат Љ.М.(53), двајцата од истото село.

Против напаѓачот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус