вторник, 24. ноември 2020. Вести денес: 146
home Хроника

Охриѓанец ранет со нож во кругот на болницата

Охриѓанец ранет со нож во кругот на болницата

СВР Охрид поднесе кривична пријава против С.Р.(38) од с.Пештани, охридско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување со опасно орудие при тепачка или караница“.

На 29.06.2020 во кругот на ЈЗУ„Општа болница“ – Охрид настанала физичка пресметка помеѓу пријавениот и З.С. од Охрид, при што С.Р. со нож му нанел повреди на З.С..

Коронавирус