четврток, 28. јули 2022. Вести денес: 181
home Хроника

Охриѓанец преку „Табановце“ сакал да ја напушти земјава – откако полицијата му го прегледала пасошот настанал вистински хаос

Охриѓанец преку „Табановце“ сакал да ја напушти земјава – откако полицијата му го прегледала пасошот настанал вистински хаос

На 15.05.2021 во 12.45 часот на Граничен премин „Табановце“ од слобода бил лишен Ф.К.(39) од Охрид, затоа се наоѓал на СТОП-листа за издржување казна затвор од две години за сторено кривично дело по член 300 став 2, а во врска со член 297 од Кривичниот законик.

Лицето било предадено во СВР Куманово, по што било спроведено во Казнено-поправната установа Затвор Струга за издржување на казната.

Коронавирус