петок, 27. јануари 2023. Вести денес: 175
home Хроника

Охриѓанец прегазен од автомобил, со тешки повреди пренесен во болница

Охриѓанец прегазен од автомобил, со тешки повреди пренесен во болница

Пешак е тешко повреден откако вчера бил удрен од автомобил на улицата „7 ми Ноември“  во Охрид.

Од полицијата информираат дека несреќата се случила вчера околу 13:30 часот кога „БМВ“ со охридски регистарски ознаки управувано од З.З.(64) од Охрид удрило во А.У.(29) од Охрид.

-Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил А.У., кој бил пренесен во болницата “Св. Еразмо“-Охрид, посочуваат од МВР.

Увид  на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР-Охрид.