недела, 31. јули 2022. Вести денес: 7
home Хроника

Охриѓанец нападнат од тројца сограѓани

Охриѓанец нападнат од тројца сограѓани

На 24.06.2022 во 19:10 часот во СВР Охрид било пријавено дека во близина на маркет во Охрид бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу А.Д.(31) од Охрид, од една страна, и Ф.Д.(39), И.Д.(64) и С.Д.(58), сите од Охрид, од друга страна.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус