недела, 17. октомври 2021. Вести денес: 242
Во живо

ВО ЖИВО: Прес-конференција на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски

home Хроника

Охриѓанец на Инстаграм објавил експлицитни слики од 18-годишна девојка

Охриѓанец на Инстаграм објавил експлицитни слики од 18-годишна девојка

Секторот за внатрешни работи Охрид поднесе кривична пријава против К.В. (29) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на лични податоци“.

Во перодот од март до октомври 2017 година К.В. направил фотографии и видеа со компромитирачка содржина од А.М.М. (18) од Охрид, ги обработил и на 05.12.2017 година ги поставил на социјалната мрежа „Инстаграм”.

Локални избори 2021