петок, 3. февруари 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Охриѓанец го пронашол својот татко мртов во двор

Охриѓанец го пронашол својот татко мртов во двор

Ѓ.И. (50) од Охрид вчера вечерта пријавил дека во дворот од куќата во с.Сошани го пронашол починат неговиот татко Б.И. (86) од с.Сошани.

Смртта била констатирана од екипа од Итната медицинска помош.

Увид на местото извршила увидна екипа од СВР Охрид, а по наредба на Јавен обвинител, над телото на починатиот ќе биде извршена обдукција.