четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 186
home Хроника

Охриѓанец доби кривична поради поседување на марихуана

Охриѓанец доби кривична поради поседување на марихуана

СВР Охрид поднесе кривична пријава против И.М.(26) од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

На 09.06.2020 во Охрид, полициски службеници извршиле преглед над пријавениот и патничко возило во кое бил, при што пронашле и одзеле марихуана.

Коронавирус