сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 46
home Хроника

Охрид: Мајка на две деца попладнево убиена во нејзиниот дом

Охрид: Мајка на две деца попладнево убиена во нејзиниот дом

Денес, нешто после 17:00 часот се случило убиство во охридското село Велгошти, јавува Охридпрес.

Веста ја потресе охридската јавност, особено што, според првичните информации, станува збор за мајка на две деца, на возраст од околу 40 години, која била брутално убиена во нејзиниот дом.

Наскоро се очекуваат детали за убиството. Мотивите се уште не се познати.