вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Ограбил аптека, па слободно се шетал по улица- полицијата го пронашла и уапсила, еве што успеал да земе

Ограбил аптека, па слободно се шетал по улица- полицијата го пронашла и уапсила, еве што успеал да земе

На 14.09.2020 околу 16.30 часот  полициски службеници од Полициската станица Центар го лишиле од слобода Ф.П.(38) од Скопје, затоа што кратко време пред тоа со закана со нож од вработена во аптека на бул.„Климент Охридски“ одзел 6000 денари и мобилен телефон.

Парите и телефонот биле пронајдени, а лицето било приведено во полициска станица.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

 

Локални избори 2021