петок, 9. декември 2022. Вести денес: 180
home Хроника

Ограбено казино во Струга, украдени над пола милион денари

Ограбено казино во Струга, украдени над пола милион денари

Маскирано лице околу 5:40 часот утринава ограбило казино лоцирано во центарот на Струга.

-Непознато маскирано лице со закана со пиштол од вработените одзело околу 600.000 денари, по што го напуштило местотото на настанот, информираат од МВР.

Полицијата презема мерки за целосно расчистување на случајот.

 

Qatar 2022