сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Ограбено казино во Скопје

Ограбено казино во Скопје

Вработена во казино лоцирано на улицата „11-ти Октомври“ во Скопје синоќа околу 2 часот пријавила дека непознато маскирано лице извршило разбојништво над неа.

-Сторителот со закана со пиштол ги одзел парите од дневниот промет и побегнал, информираат од МВР од каде додаваат дека се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.

Локални избори 2021