недела, 18. септември 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

НОВ УДАР НА ГРБОТ НА ГРАЃАНИТЕ: Поскапуваат млечните производи, сирењето и кашкавалот ќе станат луксуз!

home Хроника

Ограбено казино во Скопје: Три лица и се заканувале на вработената

Ограбено казино во Скопје: Три лица и се заканувале на вработената

Во СВР Скопје било пријавено дека утрово околу 03.30 часот во казино на ул.„Иван Хаџиниколов“ три лица со употреба на сила и закана кон вработената одзеле пари од прометот.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус