сабота, 5. декември 2020. Вести денес: 0
home Хроника

Ограбено казино во Скопје

Ограбено казино во Скопје

На 02.12.2019 во 02.26 часот во СВР Скопје било пријавено дека во казино на ул.„Ѓорче Петров“ во Скопје едно лице со закана од вработените одзело пари.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус