петок, 24. јануари 2020. Вести денес: 115
home Хроника

Ограбено казино рано утрово во Скопје

Ограбено казино рано утрово во Скопје

Рано утрово околу 05 часот, во СВР Скопје било пријавено дека во казино на булевар „Митрополит Теодосиј Гологанов“ во Скопје непознат сторител извршил разбојништво и одзел пари од дневниот промет.

Се преземаат мерки зарасчистување на случајот.