вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 110
home Хроника

Ограбено 27-годишно момче среде бел ден пред банка во с.Сарај – Разбојници со автоматски пушти му одзеле торба со пари

Ограбено 27-годишно момче среде бел ден пред банка во с.Сарај – Разбојници со автоматски пушти му одзеле торба со пари

На 18.05.2020 во 11.05 часот во СВР Скопје било пријавено дека пред банка во село Сарај, скопско, три лица со закана со автоматски пушки, извршиле разбојништво над О.Б(27) од с.Крушопек, скопско, при што му одзеле торба со пари и го напуштиле местото на настанот.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус