понеделник, 30. март 2020. Вести денес: 79
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Ограбени малолетници вчера во Скопје: Едниот во Жена- парк, другиот на Кеј

Ограбени малолетници вчера во Скопје: Едниот во Жена- парк, другиот на Кеј

Во Полициската станица Центар вчера во 20.15 часот, А.Г.(45) од Скопје пријавила дека околу 18.50 часот на ул.„11 Октомври“ во паркот „Жена борец“, три лица со закана одзеле пари од нејзиниот малолетен син.

Исто така вчера во 20.10 часот во Полициската станица Центар, Б.M.(38) од Скопје пријавил дека околу 19.00 часот на кеј „13 Ноември“ неколку малолетници со закана одзеле лични работи од 15-годишен малолетник од Битола.

Се преземаат мерки за расчистување на двата случаи.