четврток, 23. септември 2021. Вести денес: 115
home Хроника

Ограбени две лица во близина на хотел на автопатот Скопје- Куманово

Ограбени две лица во близина на хотел на автопатот Скопје- Куманово

Рано утрово во 04.15 часот во Полициското одделение Петровец, Х.А.(58) од Австрија, со времено престојувалиште во с.Ласкарци, пријавил дека во близина на хотел на автопатот Скопје-Куманово, две лица со закана им одзеле пари на него и неговиот другар Х.Х.(41) од с.Ласкарци.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус