петок, 24. јуни 2022. Вести денес: 111
home Хроника

Ограбени бензинска пумпа и менувачница на „Качанички пат“

Ограбени бензинска пумпа и менувачница на „Качанички пат“

Две лица со закана со оружје вчера околу 19:45 часот извршиле разбојништво во бензинска пумпа на  улицата „Качанички пат“ во Скопје.

Разбојниците го одзеле дневниот промет од бензиската и менувачницата што се ноаѓа во рамки на пумпата.

Од МВР информираат дека се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и расчистување на случајот.

Коронавирус