среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 158
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Хроника

Ограбена златарница во Струмица

Ограбена златарница во Струмица

СВР Струмица поднесе кривична пријава против М.Е. од Струмица, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка кражба“.

На 23.03.2022, пријавениот, искористувајќи згодна прилика, одзел предмет од златарница во Струмица.

Коронавирус