вторник, 27. септември 2022. Вести денес: 5
home Хроника

Ограбена уште една обложувачница во Скопје- со пиштоли им се заканиле на вработените

Ограбена уште една обложувачница во Скопје- со пиштоли им се заканиле на вработените

Две непознати маскирани лица извршиле вооружен грабеж синоќа околу 19 часот во Скопје.

Грабежот се случил на улица „Благоја Стефковски“ во спортска обложувалница „Спорт Лајф“.

Напаѓачите со пиштоли им се заканиле на вработените, при што одземале засега неутврдена сума на пари.

Коронавирус