понеделник, 3. октомври 2022. Вести денес: 69
home Хроника

Ограбена Стопанска банка во Маџари

Ограбена Стопанска банка во Маџари

Непознато лице утринава извршило разбојништво во филијала на Стопанска банка лоцирана на улицата „Благоја Стефковски“ во Маџари.

Разбојникот кој бил маскиран и вооружен со пиштол со закана од вработените одзел околу 100.000 денари и 1.500 евра по што го напуштил местото на настанот.

Од полицијата информираат дека се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Коронавирус