петок, 23. јули 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Ограбена спортска обложувалница во Скопје

Ограбена спортска обложувалница во Скопје

Вчера во 10.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на ул.„Никола Трампаре“ едно лице со закана кон вработениот одзело пари од дневниот промет.

Извршен бил увид и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус