вторник, 9. август 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Ограбена спортска обложувалница во Скопје: Влегле со пиштол и од вработената одзеле пари

Ограбена спортска обложувалница во Скопје: Влегле со пиштол и од вработената одзеле пари

На 23.06.2018 година во 21.50 часот во Скопје на улицата „Коста Новаковиќ“ во спортска обложувалница  две непознати лица со закана со пиштол извршиле разбојништво над вработената А.Н (47) од Скопје при што и одзеле околу 36.000 денари.

Увид на лице место извршила екипа од СВР-Скопје.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус