среда, 28. септември 2022. Вести денес: 68
home Хроника

Ограбена спортска обложувалница во Скопје- две лица и` се заканиле на вработената, па одзеле пари

Ограбена спортска обложувалница во Скопје- две лица и` се заканиле на вработената, па одзеле пари

Во СВР Скопје вчера во 09.35 часот било пријавено дека околу 09.15 часот во спортска обложувалница на улица „Коце Металец“, две лица со закана одзеле пари од вработената Т.Р..

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус