сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Ограбена спортска обложувалница во Чаир

Ограбена спортска обложувалница во Чаир

На 21.10.2021 во 19:10 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на ул.„Ќемал Сејфула“ едно лице со закана од вработениот одзело пари од дневниот промет.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.