среда, 29. март 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Ограбена сендвичара на Бит Пазар

Ограбена сендвичара на Бит Пазар

Две непознати и маскирани лица вчера околу 23:30 часот ограбиле сендвичата лоцирана на булеварот „Крсте Петков Мисирков“.

Од полицијата информираат дека маскираните разбојници заканувајќи се со нож од вработениот одзеле 8.400 денари по што го напуштиле местото на настанот.

Полицијата превзема мерки за целосно расчистување на случајот.

 

loading...