понеделник, 30. ноември 2020. Вести денес: 102
home Хроника

Ограбена продавница во Визбегово

Ограбена продавница во Визбегово

Во СВР Скопје, вчера во 14,40 часот Е.Р (27) од Скопје, пријавила дека во село Визбегово во колонијална продавница едно лице со закана одзел пари од касата.

Се превземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус