четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 185
home Хроника

Ограбена продавница во ГТЦ

Ограбена продавница во ГТЦ

На 12.05.2022 во 18:40 часот во СВР Скопје било пријавено дека во продавница во Градскиот трговски центар на подрачјето на Центар, едно лице со закана кон вработената одземал пари.

Увид извршила екипа од СВР Скопје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус