понеделник, 16. септември 2019. Вести денес: 105
home Хроника

Ограбена продавница на „Рузвелтова“: Крадецот со закана одзел пари

Ограбена продавница на „Рузвелтова“: Крадецот со закана одзел пари

Во СВР Скопје било пријавено дека на улицата „Франклин Рузвелт“, вчера во 23,20 часот во продавница едно лице со закана одзело пари.

Се превземаат мерки за расчистување на случајот.