сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 33
home Хроника

Ограбена поштата во Миладиновци: Еве колкава сума на пари пронашле и одзеле крадците

Ограбена поштата во Миладиновци: Еве колкава сума на пари пронашле и одзеле крадците

На 14.10.2021 во 08.40 часот во Полициското одделение Петровец било пријавено дека во текот на ноќта со употреба на сила и погоден алат било влезено во објект на АД „Пошта на Северна Македонија“ во с.Миладиновци и бил одземен сеф во кој имало 84.000 денари и писма.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус