среда, 14. април 2021. Вести денес: 60
home Хроника

Ограбенa пошта во Бутел

Ограбенa пошта во Бутел

Непознат сторител во петокот претпладне извршил тешка кражба во пошта во трговски центар на улицата „Натанаил Кучевишки“ во Бутел, соопшти денеска полицијата.

На 24.01.2020 во 10:15 часот било пријавено дека на улицата „Натанаил Кучевишки“ во трговски центар, во објект на пошта, непознат сторител извршил тешка кражба и од метален сеф одзел пари.

Полицијата соопшти дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус